5΄Πρώτο σουτ για την Ένωση από τον Φελίπε, εύκολα ο Φαμπιάνο.

9΄Ο Γκόμεθ βρίσκει στην περιοχή τον Τσέποβιτς ο οποίος με τακουνάκι δίνει στον Λέτσιακς που δεν μπορεί να ολοκληρώσει τη φάση.

10΄Ο Φαμπιάνο προλαβαίνει τον Θεοδώρου σε μία γρήγορη επίθεση της ΕΝΠ.

17΄ Ο Παπουλής δίνει στον Τσέποβιτς που σουτάρει άστοχα.

20' Ο Λέτσιακς βρίσκει τον Σέχου εντός περιοχής, με κεφαλιά ο Νιγηριανός δεν μπόρεσε να σκοράρει.

26' Σουτ του Τιάγκο με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω η μπάλα

Σχόλιο: Η Ομόνοια ελέγχει τον αγώνα και είναι απειλητική σε κάθε επίσκεψή της προς την περιοχή του Γκαντσέφσκι.

31' Σουτ του Θεοδώρου από το ύψος της περιοχής, δεν απειλείται ο Φαμπιάνο.

36' Σουτ του Παπουλή εκτός περιοχής, ο Γκαντσέφσκι δύσκολα σε κόρνερ

41' Εκτέλεση φάουλ από τον Τιάγκο, αποκρούει με γροθιές ο Γκαντσέφσκι

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Έναρξη β΄ημιχρόνου!

48' Σουτ του Παπουλή εντός περιοχής, δύσκολα ο Γκαντσέφσκι.

55' Ο Μπεργκ αποσύρει τον Μποτεάκ και βάζει τον Ντούρις

57' Γύρισμα του Παπουλή, πλασέ άστοχο από τον Λοίζου.

60' Στο ύψος της περιοχής της Ομόνοιας, εναέρια μονομαχία με τον Νγκογκ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να κτυπά στον Λούφτνερ. Φώναξαν για χέρι, που ήταν ανοικτό, οι γηπεδούχοι αλλά η μπάλα φαίνεται να κτυπά στο κεφάλι του Λούφτνερ.

60' Σουτ του Φελίπε, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στον Φαμπιάνο.

63' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΕΝΠ. Σουτ του Φελίπε εντός περιοχής. Η μπάλα έφυγε ψηλά έξω

65' Απαντά η Ομόνοια με ευκαιρία με τον Παπουλή που γυρίζει παράλληλα με το τέρμα στον Ντούρις ο οποίος δεν πρόλαβε.

72' Απευθείας φάουλ ο Παπουλής, απέκρουσε ο Γκαντσέφσκι.

80' Σουτ του Λοίζου, δύσκολα ο Γκαττσέφσκι αποκρούει στη γωνία.

80' Γκολ ο Τσέποβιτς. 0-1 η Ομόνοια. Εκτέλεση κόρνερ και με κοντινό πλασέ στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει το πρώτο του γκολ με τα πράσινα.

90' Δοκάρι κι έξω για την Ομόνοια από το μακρινό σουτ του Λοίζου.

91' Μεγάλη ευκαιρία και για την ΕΝΠ με τον Γκονγκ. Το βγάζει ο Φαμπιάνο.